"Wsikoz prawdopodobnie najlepszy blog o kosmetykach i kosmetologii"

Witaj na naszym blogu gdzie nauczysz się o kosmetykach, cerze i podstawach kosmetologii

Wybór odpowiedniego przedszkola dla dziecka jest dużym wyzwaniem dla każdego rodzica.

Wiele małżonków jeszcze na długo przed zapisaniem swojej pociechy do placówki edukacyjnej przegląda dostępne oferty w Internecie, ogląda zdjęcia przedszkoli, porównuje programy nauczania oraz plany zajęć dodatkowych. Przedszkole w Legnicy - http://maliodkrywcy.legnica.pl - musi spełnić oczekiwania rodziców, zapewnić bezpieczeństwo, opiekę wykwalifikowanych pedagogów i specjalistów (np. logopedy, psychologa), zajęcia na świeżym powietrzu, naukę języków.

Obecnie duże emocje wzbudzają nowe metody nauczania. Jedną z nich jest metodologia Montessori. Na czym ona polega? I dlaczego warto wybrać przedszkole, które stosuje założenia tej właśnie metody? Montessori to zupełnie nowy wymiar edukacji. Ogólną zasadą tej metody jest pozwolenie dziecku na naturalny rozwój, obserwowanie jego zachowań i stymulowanie rozwoju. Nauczyciele nie stosują tutaj sztywnego programu edukacyjnego, systemu nagród. Metodologia ta stymuluje odpowiedni rozwój dziecka. Każdy maluch sam jest nastawiony na rozwój fizyczny, psychiczny, emocjonalny.

Przedszkola stosujące metodę Montessori nie stosują programów nauczania polegających na przekazywaniu wiedzy. Dzieci mogą rozwijać się we własnym tempie, a nauczyciel ma im w tym pomóc bez zbędnego stresu. Przedszkolaki same wybierają materiały, z którymi chcą pracować. Pedagog nic im nie narzuca, nie dobiera konkretnych zajęć, w których w danym momencie ma brać udział cała grupa. Maluchy uczą się w swoim własnym tempie, na miarę możliwości, które posiadają. Każdy przedszkolak ma zapewniony spokój. Nauczyciel przygotowuje różne materiały, które mają stymulować rozwój, ale to dziecko wybiera moment, kiedy chce z nimi pracować, nie musi spieszyć się. Przedszkola stosujące tę metodologię nie mają sztywnego harmonogramu dnia.

Fotografie:

szkolenia

edukacja

kształcenie

przedszkole