"Wsikoz prawdopodobnie najlepszy blog o kosmetykach i kosmetologii"

Witaj na naszym blogu gdzie nauczysz się o kosmetykach, cerze i podstawach kosmetologii

Po latach przerwy znowu chętnie gramy w szachy. Okazuje się jednak, że zasady nie są takie proste.

Można próbować nauczyć się ich samemu, grając przez Internet, albo też zapisać się na kurs szachowy. Zasady gry w szachy Zasady gry w szachy to zbiór reguł, które określają, w jaki sposób rozgrywa się partię szachów.

Ukształtowały się one w średniowieczu, mimo że grano w nie wcześniej. Za przepisy, według których gramy obecnie, odpowiada Międzynarodowa Federacja Szachowa FIDE. Są jednak pewne zmiany w przepisach, np. dla szachów błyskawicznych, szybkich, korespondencyjnych.

Szachy na żywo lub przez Internet Gry w szachy nie nauczysz się w kilka minut. Próba przyswojenia sobie teorii też nie zakończy się rozegraniem z powodzeniem partii. Najlepiej uczyć się poprzez praktykę, poświęcać szachom każdą wolną chwilę, podpatrywać zawodowców i uczyć się od nich na różnych spotkaniach. Co prawda można też grać w szachy, korzystając z komputera oraz Internetu – jest wiele darmowych programów, platform i serwisów.

Warto je traktować jako uzupełnienie edukacji, nie podstawę. Jeśli myślimy o profesjonalnej nauce, lepiej wybrać się do szkoły szachowej.

Szachy
Gra towarzyska Szachy są grą towarzyską, do której potrzebne są dwie osoby. Partię rozgrywamy na szachownicy, na której ustawiamy 32 bierki (pionki oraz figury). Podczas gry staramy się wykonać mata, czyli zbić króla naszego przeciwnika. Często jednak wcześniej gracze poddają się, czując, że gra prowadzi do przegranej. Zasady gry w szachy uwzględniają też różne sposoby, aby zakończyć grę remisem.

Źródło: http://www.szkolaszachowa.pl

Fotografie:

szkoła

 kursy