"Wsikoz prawdopodobnie najlepszy blog o kosmetykach i kosmetologii"

Witaj na naszym blogu gdzie nauczysz się o kosmetykach, cerze i podstawach kosmetologii

Nauczanie dziecka w domu jest od wielu lat stosowaną metodą nauczania w krajach wysoko rozwiniętych, a od kilku także i w Polsce.

Jest to forma nauczania przez wielu chwalona za wspaniałe rezultaty i dobry wpływ na rozwój dzieci. Taka forma edukacji najbardziej popularna jest w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Edukacja domowa zwana również jako homeschooling jest możliwa jeśli zgodzi się na nią dyrektor szkoły podstawowej, do której dziecko należy ze względu na miejsce zamieszkania. Edukacja domowa pociąga za sobą ogromną odpowiedzialność dla rodziców, ponieważ biorą na swoje barki rolę nauczyciela, pedagoga z wielu przedmiotów i dziedzin życia. Wymaga to również pełnego poświęcenia czasu dla dziecka, zaangażowania w naukę.

Zalety edukacji innej niż ta przekazywana w państwowych szkołach publicznych są niewątpliwie duże. Indywidualne podejście do każdego podopiecznego, pełne zrozumienie jego potrzeb, bliskość obcowania dają możliwość dostosowania tempa i intensywności nauki dla jak najlepszych efektów.

Szkoła Montessori łączy zalety edukacji domowej i szkoły państwowej, ze względu na nieszablonowe metody nauczania i edukację z rówieśnikami w małych grupach. Tu nie „wkuwa się” materiału, przemęcza zadaniami domowymi a uczy w sposób przyjemny, praktyczny i efektywny. Dzieci są ukierunkowywane i pobudzane do samodzielnego myślenia. Szkoła Montessori pomaga w rozwijaniu zainteresowań i pasji jakie dziecko odkrywa przed nauczycielem. Tempo nauki jest dostosowywane do każdego ucznia indywidualnie. Wadą szkół państwowych jest to, że  mają program do przerobienia w określonym czasie i dzieci zdolne nudzą się na lekcjach a wymagające większego poświęcenia nie nadążają za przerabianym materiałem.

Edukacja w szkole Montessori eliminuje wady stawiane edukacji domowej jakimi są brak dyscypliny, ubogie relacje społeczne i subiektywność oceny rodzica. Tu wykwalifikowana kadra bogata w pomoce dydaktyczne w sposób kompleksowy i bezstresowy wydobędzie z każdego dziecka to co najlepsze.

Zainteresowanych tematem zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie http://www.szkola-montessori.com.pl.

Fotografie:

szkolenia

szkoła

wykształcenie

szkoła podstawowa

podstawówka

edukacja